REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie ‎coraz bliżej. Wmurowano kamień węgielnyartykuł
Pokaż artykuł
Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie ‎coraz bliżej. Wmurowano kamień węgielny
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego wraz z aktem erekcyjnym zainaugurowało 16 kwietnia 2026 r. kolejny etap inwestycji realizowanej przez Budimex SA. Nowoczesny kompleks policyjny w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) znacząco poprawi warunki pracy funkcjonariuszy oraz bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Wartość inwestycji wynosi blisko 40 mln zł.
W woj. wielkopolskim powstanie nowy park handlowy artykuł
Pokaż artykuł
W woj. wielkopolskim powstanie nowy park handlowy
W województwie wielkopolskim planowana jest budowa nowego parku handlowego. Tym razem w liczącym blisko 29 tysiące mieszkańców Krotoszynie. Park Handlowy Mozaika w Krotoszynie otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę. Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy. Otwarcie planowane jest na 2025 r. Będzie to już drugi park handlowy w mieście pod tym szyldem.
Jest nowy Krajowy Program Kolejowyartykuł
Pokaż artykuł
Jest nowy Krajowy Program Kolejowy
Na posiedzeniu 16 sierpnia 2023 roku Rada Ministrów przyjęła uchwałę przedłożoną przez Ministra Infrastruktury w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Kolejowego do 2030 roku (z perspektywą do roku 2032). Formalnie ten dokument jest aktualizacją obecnego KPK, który obowiązywał do 2023 r.
Polska firma Moris zainwestuje ponad 300 mln zł w Chorzowie. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Moris zainwestuje ponad 300 mln zł w Chorzowie. Powstaną nowe miejsca pracy
Kolejna duża inwestycja w województwie śląskim. Polska firma Moris zainwestuje w Chorzowie. Spółka planuje w tym ponad 100-tysięcznym mieście uruchomić produkcję elementów stalowych, które znajdą zastosowanie w sektorze kolejowym oraz w konstrukcjach stalowych.
Znany, polski producent dań gotowych U Jędrusia inwestuje pod Krakowem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Znany, polski producent dań gotowych U Jędrusia inwestuje pod Krakowem [FILM]
Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji spółce U Jędrusia - znanemu producentowi dań gotowych, co wiąże się z ulgą podatkową na rozwój biznesu.
Develia sprzedała 2500 lokali od początku 2025 r.artykuł
Pokaż artykuł
Develia sprzedała 2500 lokali od początku 2025 r.
Develia na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych sprzedała 2500 lokali w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2025 r., wobec 2700 mieszkań w analogicznym okresie ubiegłego roku. W samym III kwartale sprzedaż wyniosła 801 lokali i była 7% większa r/r. W okresie od stycznia do września br. deweloper przekazał 1963 mieszkania w porównaniu do 1797 rok wcześniej.
Na terenie AmberExpo w Gdańsku rusza budowa hotelu i nowej hali [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na terenie AmberExpo w Gdańsku rusza budowa hotelu i nowej hali [WIZUALIZACJE]
Na terenie Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego AmberExpo w gdańskiej Letnicy powstanie trzygwiazdkowy, pięciokondygnacyjny hotel ze 160 pokojami. Obiekt będzie funkcjonował pod marką ibis Styles. Inwestorem i operatorem będzie znana polska firma Grupa NDI z Sopotu. To nie jedyna nowa inwestycja, która powstanie na terenie AmberExpo w Gdańsku.
Develia sprzedała rekordowe 3345 lokali w 2025 r., przekraczając roczny cel artykuł
Pokaż artykuł
Develia sprzedała rekordowe 3345 lokali w 2025 r., przekraczając roczny cel
W 2025 r. Develia na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych sprzedała 3345 lokali, o 5% więcej niż w 2024 r. i tym samym przekroczyła swój roczny cel, który wynosił 3100-3300 mieszkań. W minionym roku deweloper przekazał 2959 lokali – o 3% więcej niż w 2024 r. W samym IV kwartale 2025 r. spółka sprzedała 845 mieszkań i przekazała 996.
[Warszawa] Wmurowano kamień węgielny pod inwestycję Wola Tarasyartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Wmurowano kamień węgielny pod inwestycję Wola Tarasy
21 czerwca br. na warszawskiej Woli odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inw...
[wielkopolskie] Szpital w Szamotułach rozszerza swoją działalnośćartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Szpital w Szamotułach rozszerza swoją działalność
Znaczące zmiany czekają pacjentów i personel medyczny SP ZOZ w Szamotułach. Prace przy rozbudow...
Polsko-francuskie konsorcjum rozpoczyna budowę bloku energetycznego w Krośnieartykuł
Pokaż artykuł
Polsko-francuskie konsorcjum rozpoczyna budowę bloku energetycznego w Krośnie
Konsorcjum firm Instal Warszawa i Paprec Energies rozpoczyna budowę Bloku Energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych. Inwestycja powstaje przy ul. Sikorskiego w Krośnie, w sąsiedztwie Elektrociepłowni Krosno. Planowany termin zakończenia prac i oddania instalacji do użytku to wrzesień 2024 roku.
Rusza Program Kolej Plus – pociągi wrócą do Bogatyni i Złotoryiartykuł
Pokaż artykuł
Rusza Program Kolej Plus – pociągi wrócą do Bogatyni i Złotoryi
Trzy dolnośląskie projekty kolejowe zostaną zrealizowane z dofinansowaniem w ramach programu Kolej Plus. Rządowy program jest dopełnieniem samorządowych planów rozwoju kolei w regionie i walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Dofinansowanie otrzymały trzy projekty, a Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski w obecności Marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz Andrzeja Adamczyka – Ministra Infrastruktury oraz przedstawicieli PKP podpisał umowy na ich realizację.
Wrocław: Arche wybuduje siedmiopiętrowy hotel tuż przy lotnisku [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Arche wybuduje siedmiopiętrowy hotel tuż przy lotnisku [WIZUALIZACJE]
W trzygwiazdkowym obiekcie przy zbiegu ulic Rdestowej i Granicznej znajdzie się 120 pokoi, w tym 12...
Poczta Polska rozpoczęła działalność w nowej sortowni w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Poczta Polska rozpoczęła działalność w nowej sortowni w Szczecinie
Poczta Polska rozpoczęła działalność w nowej sortowni w Szczecinie. Obiekt zlokalizowany jest w lewobrzeżnej części Szczecina przy ul. F.K. Druckiego-Lubeckiego 1A i liczy ponad 8 tys. mkw. Wybrana lokalizacja zapewni odpowiednie warunki dla realizacji kluczowych procesów logistycznych, związanych z obsługą mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [FILM]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Co dalej z planowaną nową, wielką inwestycją pod Wrocławiem?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z planowaną nową, wielką inwestycją pod Wrocławiem?
Pod Wrocławiem planowana jest kolejna wielka inwestycja. Kilkanaście kilometrów od granic administracyjnych stolicy Dolnego Śląska, w miejscowości Malin, w gminie Wisznia Mała (powiat trzebnicki), przy drodze S5, ma powstać największe centrum logistyczne na Dolnym Śląsku i jedno z największych w Polsce. Powstała już spółka projektowa Malin Development 1, która zajmie się całą inwestycją.
[mazowieckie] Kozienice: Umowa na budowę IOS podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Kozienice: Umowa na budowę IOS podpisana
Enea Wytwarzanie podpisała kontrakt z Babcock – Hitachi K.K. na budowę instalacji odsiarczania spali...
[Wrocław] Przyszłość placu Nowy Targ: na dole parking, na górze jarmarkartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Przyszłość placu Nowy Targ: na dole parking, na górze jarmark
Skończyły się już prace nad konstrukcją parkingu podziemnego na placu Nowy Targ. Została do zrobieni...
[śląskie] Chorzów buduje mieszkania komunalneartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Chorzów buduje mieszkania komunalne
14 maja w siedzibie PGM przy ulicy Bałtyckiej 8 podpisano umowę na budowę budynku mieszkalnego wielo...
REKLAMA